DRAVCI OLYMPUSEM

_OMD0781
Olympus OM-D E-M1 Mark II, Objektiv M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2,8 PRO + TC 14 , čas 1/2500 s, clona 4, ISO 500

20. května 2019 proběhne v okolí Nasavrk (okres Chrudim) jednodenní fotografický workshop se sokolníkem Edou Školoudem a jeho dravci. K zapůjčení zde bude fotografická technika Olympus, včetně nejnovějšího fotoaparátu Olympus OM-D E-M1X. Na cvičených dravcích a sovách si vyzkoušíte jedinečné vlastnosti tohoto fotoaparátu. Akce je určená pro majitele fotoaparátů jiných značek, kteří by si chtěli vyzkoušet Olympus, případně si jej porovnat se svým fotoaparátem. Pro ně budu mít zdarma k zapůjčení nejen OM-D E-M1X, ale i OM-D E-M1 Mark II s objektivy M.Zuiko Digital ED 40 -150 mm f/2,8 PRO i další objektivy, podle přání.

Termín akce:
20. 5. 2019
OBSAZENO
2194-3040006

Sraz a začátek bude v 9.00 hodin v restauraci Pod lípou na náměstí v Nasavrkách - restaurace je ve stejné budově jako MÚ - 77.
Registrace od 8.45 hodin


Nejprve proběhne zapůjčení fotografické techniky. Následovat bude teoretická část, kde se účastníci seznámí s Menu fotoaparátu, dále si ukážeme a uložíme nastavení fotoaparátu na fotografování akčních snímků. Potom už bude následovat praktická část s fotografováním sov a dravců, s přestávkou na oběd. Během fotografování jsem účastníkům plně k dispozici, tak, abych mohl řešit jejich případné dotazy ohledně fotografování ptáků nebo nastavením fotoaparátu.

Fotografovat bychom měli: sovu pálenou, výra sibiřského, výra afrického, raroha loveckého, káně harisovo a orla mořského. (Seznam ptáků se může změnit s ohledem na jejich momentální kondici)

Předpokládaný konec a vrácení zapůjčené techniky bude kolem 17.00 hodiny.

Zájemci o zapůjčení techniky na zkoušení - pokud si budete chtít své snímky odvézt, vezměte si s sebou SD karty. Doporučuji karty s rychlým zápisem UHS II, nejméně 150 MB/s.

Těm, kteří nemají originální software od Olympusu na zpracování RAW nebo Lightroom CC, doporučuji stáhnout si bezplatný DNG konvertor: pro Windows
ZDE pro MAC ZDE
Tento program vám raw soubory převede na digitální negativy, které si pak můžete zpracovat normálně v programech, ve kterých jste zvyklí fotky zpracovávat.

Cena workshopu je 1.000,-Kč

Kurz je nutné uhradit předem, převodem na účet po výzvě k zaplacení.

Registrace na workshopy - r.stach(zavináč)fotolovy.cz
Do registrace uveďte jakou budete chtít půjčit fototechniku.