Fotografické kurzy - workshopy - pořádám pravidelně již od roku 2004 a drtivá většina našich dnes úspěšných fotografů zvířat a přírody na mých kurzech začínala nebo jimi ve svých začátcích prošla. Byli to například:
Václav Šilha, Ondřej Prosický, Petr Bambousek, Michal Krause, Martin Procházka, Michal Jirouš, Petr Šimon, Miroslav Zítek, Robert Hlavica, Václav Bambula, Jaromír Kadeřábek, Václav Husinec, Jiří Benák, Alex Auer, Stanislav Novotný, Libor Votoček, Jiří Míchal, Radek Krbal, Martin Procházka, Petr Pazour, Jiří Vepřek, Michal Babnič, Jan Kuchynka, Helena Kučerová, Pali Hradiský a další.

Tyto kurzy jsou určené začátečníkům i pokročilým fotografům. Jejich zaměření je jednak na fotografování volně žijících zvířat - například fotografování ptáků nebo savců a také na fotografování ochočených zvířat. Cíl těchto kurzů je podle konkrétního zaměření: zvládnutí techniky fotografování, správně ostřit, exponovat i komponovat snímek, využívat techniku a blesky, kryty, maskování a hlavně naučit se využít příležitost a dobře nafotit ochočené nebo divoké i v zajetí chované zvíře.