Bavorský les - jednodenní workshop 8.6.2019

Poprvé jsem byl v tomto parku fotit už v roce 1990 a od té doby jsem jej navštívil mnohokrát. I díky mé první knize Fotolovy se stal Bavorský les oblíbenou lokalitou českých fotografů zvířat. Bavorský les není jen klasická zoologická zahrada, ale je to v přirozeném prostředí lesa soustava malých obůrek nebo velkých výběhů a průchozích voliér s evropskou faunou. Je zde jedinečná možnost fotografovat losy, medvědy, vlky, rysy, divoké kočky, jeleny, divočáky nebo různé druhy ptáků, včetně tetřeva, jeřábka nebo tetřívka a řadu dalších zvířat a ptáků.

978-8547
Nyní zde budete mít možnost otestovat si nejnovější fotoaparát Olympus O-MD E-MX1 a objektivy M.Zuiko dle vlastního výběru.

Termín akce: 8. 6. 2019
OBSAZENO

999-5020

Sraz a začátek bude v 8.00 hodin na parkovišti u vstupu do Bavorského lesa - viz mapka.Akce je určená pro majitele fotoaparátů jiných značek, kteří by si chtěli vyzkoušet Olympus, případně si jej porovnat se svým fotoaparátem. Pro ně budu mít zdarma k zapůjčení nejen OM-D E-M1X, ale i OM-D E-M1 Mark II s objektivy M.Zuiko Digital ED 40 -150 mm f/2,8 PRO i další objektivy, podle přání.

Nejprve přímo na parkovišti proběhne zapůjčení fotografické techniky zájemcům. Následovat bude seznámení s Menu fotoaparátu, ukážeme a uložíme si nastavení fotoaparátu na fotografování. Potom se už společně vydáme do areálu fotografovat. Během fotografování budu účastníkům k dispozici, tak, abych mohl řešit jejich případné dotazy ohledně fotografování nebo nastavením fotoaparátu. Předpokládaný konec a vrácení zapůjčené techniky bude kolem 18.00 hodiny.

Zájemci o zapůjčení techniky na zkoušení - pokud si budete chtít své snímky odvézt, vezměte si s sebou SD karty. Doporučuji karty s rychlým zápisem UHS II, nejméně 150 MB/s.

Těm, kteří nemají originální software od Olympusu na zpracování RAW nebo Lightroom CC, doporučuji stáhnout si bezplatný DNG konvertor: pro Windows
ZDE pro MAC ZDE
Tento program vám raw soubory převede na digitální negativy, které si pak můžete zpracovat normálně v programech, ve kterých jste zvyklí fotky zpracovávat.

Cena workshopu je 600,-Kč

Kurz je nutné uhradit předem, převodem na účet po výzvě k zaplacení. Doprava je individuální, je možné se mezi sebou domluvit na společné cestě autem.
Parkovné na den je 5 Euro - platí si účastníci.
V lese nejsou žádné stánky s občerstvením, proto je potřeba s tím počítat a vzít si s sebou dostatek jídla a pití. Nejsou tam ani odpadkové koše - je dobrým zvykem, že si každý své odpadky zase odnese. Toalety v areálu jsou.

Konání akce je podmíněno naplněním minimálního počtu 8 účastníků.
Maximální počet účastníků je deset.

Registrace mejlem - r.stach(zavináč)fotolovy.cz
Do registrace uveďte jakou budete chtít půjčit fototechniku.