V čem přenáším fotografickou techniku?

V poslední době se setkávám stále častěji s dotazy, v čem nosím svojí fototechniku, tady je tedy moje odpověď.
2319-03226
Fotobatohy Lowepro ProTactic 450 AW a ProTactic 350 AW

Po přechodu z Full Framových zrcadlovek na Olympus, mi zbylo několik zbytečně velkých batohů, které už díky svým rozměrům nepoužívám.
Nebylo potřeba dál tahat tak velké fotobatohy. Naopak jsem potřeboval něco menšího. Nejprve jsem si tedy pořídil mnohem menší fotobatoh Lowepro ProTactic 350 AW (na snímku vpravo), který se mi velmi dobře osvědčil a stále ho často používám především na výpravy, kde dopředu vím, že nebudu potřebovat všechnu fotovýbavu. Pohodlně se mi do něj vejde dalekohled, blesk, tělo a tři objektivy s plně pokrytým rozsahem od 12mm do 300mm (24 - 600mm po přepočtu na FF). Psal jsem o něm v článku ZDE. Jenže časem jsem začal dokupovat další objektivy. (S příchodem nových velmi světelných pevných skel ještě nejméně o jednom uvažuji.) A tak se stalo, že když jsem se chystal někam na větší focení a potřeboval jsem si vzít s sebou dvě těla, pět objektivů, blesk a kompakt Olympus TG 5 s širokoúhlou předsádkou, tak mi batoh už nestačil. (S čím fotím se můžete podívat ZDE)

2319-03237
Vyskládaný obsah fotobatohu Lowepro ProTactic 450 AW

Proto jsem chtěl ještě jeden, o trochu větší fotobatoh, ale ne zase tak velký jako jsem používal kdysi. Protože se mi velmi osvědčila "třistapadesátka" Lowepro, bylo vcelku rychle rozhodnuto. To co jsem potřeboval byl ProTactic 450 AW Camo. Všechno co je na snímku nahoře, včetně notebooku, databanky i náhradních baterek, se mi tam pohodlně vejde. A ještě je tam stále i rezerva na jeden z trojice nových objektivů Olympus se světelností 1,2. ProTactic 450 AW jsem už měl s sebou i na loňské cestě do Yellowstone N.P. a jsem s ním velmi spokojený.

2177-8652
Lowepro ProTactic 450 AW

Takže pokud uvažujete o fotobatohu do kterého se toho hodně vejde, přitom svými rozměry nebudí pozornost pracovníků u odbavení na letišti, pohodlně se nosí a je velmi kvalitně zpracovaný, můžu vám s klidným svědomím doporučit některý z těchto dvou typů fotobatohu. Před nákupem se zamyslete nad tím, co všechno máte za techniku a jestli do budoucna nebudete dokupovat další objektivy nebo těla, protože tyto batohy díky své kvalitě vydrží velmi dlouho.

2319-03232
Uložený obsah v batohu Lowepro ProTactic 450 AW

2157-8599
Uložený obsah v batohu Lowepro ProTactic 350 AW