Info

Novinka OM-D E-M1 Mark III

Dnes přichází na trh nový fotoaparát Olympus OM-D EM1 Mark III. Měl jsem nějakou dobu možnost ho testovat a tak můžu přinést pár prvních postřehů. Asi nemá význam popisovat detailně všechny novinky nebo rozdíly mezi ním a předchůdcem M1 Mark II, protože toho bude po internetu spousta, ale je tu pár novinek, které mě potěšily i zaujaly a rád bych se o nich zmínil.2824-2080017Celý příspěvek...

Jednodenní focení dravců a sov

29. února 2020 pořádáme se sokolníkem Edou Školoudem fotografický workshop, zaměřený na fotografování dravců a sov.

1055-0237Celý příspěvek...

Přednáška na festivalu GOKAMERA

Na cestovatelském festivalu GOKAMERA, pořádaném cestovní kanceláří LIVINGSTONE, budu v neděli 19. ledna 2020 od 20.00 hodin promítat snímky a povídat o cestách za faunou severu. Pokud budete v tu dobu v Brně a budete-li mít chuť, přijďte se podívat!

potaplice
Informace o akci ZDE.

PF 2020

pfrs_2020

Přednáška v Praze

V neděli 10. listopadu od 10.00 hodin budu v Centru FotoŠkoda v Praze povídat o focení medvědů na Aljašce. Tak pokud byste měli chuť a čas, můžete se přijít podívat.

2292-7263

2292-7603


Info a registrace ZDE

Za medvědy na Aljašku

28. srpna budu mít v Zooparku Chomutov přednášku s promítáním vybraných snímků z mých pěti cest na Aljašku.
Přijďte se podívat, těším se na vás od 17.00 hodin v kinosále ve správní budově.

2724-6293192
OM-D E-M1X, M.Zuiko 40-150mm/f2.8 PRO, čas 1/2000s, clona 5, ISO 640

Za medvědy na Aljašku

V pátek 8.2. jsem v T-klubu v Ostrově povídal o mých cestách na Aljašku a fotografování medvědů. Bylo to příjemné setkání s lidmi ve městě, ve kterém jsem vyrůstal. Děkuji touto cestou všem, kteří se přišli podívat.

2563-3

Navštivte výstavu Olympus Masters

Od 30. listopadu 2018 do 13. ledna 2019 máte možnost prohlédnout si výstavu Olympus Masters 2018.
Nová celoevropská výstava fotografií v Czech Photo Centru v Praze představuje průřez tvorby profesionálních fotografů, kteří pro svou práci používají ultra kompaktní a lehké fotoaparáty a objektivy Olympus. Pokud na výstavu dorazíte s fotoaparátem Olympus, máte vstup zdarma. 

untitled-3187
Celkem 25 fotografů z různých států Evropy zde odprezentuje svoji tvorbu od 30. listopadu 2018 do 13. ledna 2019.
Přes 120 fotografií rozličných žánrů, ukáže práci profesionálních fotografů, kteří se rozhodli využívat ke své práci odlehčený fotografický systém Olympus OM-D.

Uchem jehly

S evangelickým farářem Pavlem Klineckým jsme si povídali o fotografování přírody a zvířat. Pořad vysílala ČT2 v neděli 15.4. ve 12.40 hodin.

uchemjehly
Video si můžete pustit ZDE.

WORKSHOP KONĚ A DRAVCI

1717-0651
Ve dnech 27. 4 - 29. 4 2018 proběhne v Krušných horách první kombinovaný fotografický workshop, zaměřený na fotografování koní a cvičených dravců a sov.

PROBĚHLO

Nový banner

S prvním jarním dnem jsem změnil banner na stránkách. Až do léta vás zde bude vítat tetřívek, který je pro mě symbolem jara. Vystřídal tak krajinu zimního Yellowstone N.P.

Dravci Olympusem

V neděli proběhl v Nasavrkách fotografický workshop "Dravci Olympusem". Účastníci měli možnost seznámit se s fotografickou technikou Olympus a na cvičených dravcích a sovách sokolníka Edy Školouda si v praxi vyzkoušet, co všechno dokáže nový Olympus OM-D E-M1 Mark II.

2324-3275
Olympus OM-D E-M1 Mark II, M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4 PRO, čas 1/6400s, clona 4, ISO 400
Celý příspěvek...

Přednáška v ZOO PARKU Vyškov

Děkuji organizátorům i návštěvníkům mé přednášky v ZOO PARKU Vyškov, za návštěvu i skvělou atmosféru při přednášce. Rád jsem se zase podíval do mé oblébené zoo, setkal se s přáteli i zavzpomínal na dobu, kdy jsem byl ještě zaměstancem zooparku v Chomutově a spolupracoval s Vyškovem nejen na společných kalendářích.

untitled-2081563
Foto: Petr Bláha

Přednáška v ZOO PARKU Vyškov

Ve čtvrtek 8. února budu promítat snímky a povídat nejen o focení medvědů na Aljašce v ZOO PARKU Vyškov. Info k akci je ZDE.

Alaska_21-248

Nová podoba webu

Už skoro rok přemýšlím o nových stránkách, dokonce už probíhaly i nějaké pokusy o změnu, ale ty bohužel nedopadly podle mých představ. Nakonec jsem provedl aktualizaci programu, ve kterém si stránky už deset let vyrábím sám (RapidWeaver) a za dva dny bylo hotovo.Celý příspěvek...

Hodně štěstí a pevné nervy - PF 2018

2292-7433
Fotografům přeji dobré světlo, krásné zážitky při focení v přírodě a hodně krásných dní. Všem pak stálé zdraví a jenom dobré lidi kolem sebe.

Rozhovor na Aktuálně.cz

S redaktorkou Janou Řeřichovou jsem si povídal na téma fotografování zvířat. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Dravci Olympusem

untitled-0680
Olympus OM-D E-M1 Mark II + M.Zuiko Digital ED 7-14 mm 1:2.8 PRO - 7mm (EQ 14mm), čas 1/1250, clona 5,6, ISO 640


Série workshopů “Dravci Olympusem” je úspěšně za námi. Účastníci tří kurzů si vyzkoušeli nový model Olympusu OM-D E-M1 Mark II se světelnými teleobjektivy a mohli si porovnat výsledky s technikou, kterou používají teď. Ti šťastnější, kteří již svůj Olympus mají, se naučili jak fotografovat ptáky v letu, jak nastavit fotoaparát na fotografování rychlých scén i třeba to, jak využít funkci ProCapture, která umožňuje fotit ještě dříve, než stisknete spoušť.

Celý příspěvek...

Víkendový workshop

2184-6349
Sova pálená
Olympus E-M1 MarkII, M.ZUIKO 40-150mm f1:2.8 PRO + TC 14, (155 mm). Expozice: 1/2000s, f/5, ISO 640


V okolí Nasavrk proběhl o víkendu první letošní fotografický workshop. Počasí nám moc nepřálo, byla “plechová” obloha a sluníčko se ukázalo až když jsme v neděli odjížděli domů. Nicméně Edovi dravci zase perfektně spolupracovali a tak si každý odvezl spoustu fotek.
Příští sobotu bude první akce “Dravci Olympusem” a tak se ti kteří jsou přihlášení, můžou podívat na malou ukázku toho, co je čeká.Celý příspěvek...

Přichází změna

2090-8123
Za svojí fotografickou kariéru jsem vystřídal hodně modelů fotoaparátů. Když pominu analogovou dobu od roku 1974 do roku 2003, tak to byly hlavně Canony: 1D, 20D, 30D, 40D, 1D Mark III, 1D Mark IV, 5D Mark II, 5D Mark III a 1DX. K tomu jsem měl vždycky něco do kapsy a jako můj úplně první digitál byl Olympus C 720 UZ. S postupným (a musím uznat, že velmi rychlým) vývojem digitální techniky, stoupaly i moje nároky na kvalitu výstupů. Krok za krokem jsem se propracoval k velmi dobré technice. Jenže s tím stále těžknul i můj fotobatoh a tak jsem před cestami za fotografiemi zvířat začal přemýšlet o tom, co tentokrát nechám doma... Celý příspěvek...

Vývoj situace kolem lišáků

1949-7790
Poslední foto s Doylem...
Kluci si už začínali zvykat, pravidelně jsme s nimi chodili na místa, kde by se daly dělat pěkné fotky, ale protože byli dva, fixovali se více na sebe. Z toho důvodu jsme je museli mít neustále na vodítkách.
Celý příspěvek...

Vyhodnocení fotosoutěže z ws v Nasavrkách

Po skončení fotografického workshopu v Nasavrkách byla vyhlášena malá fotografická soutěž o nejlepší snímek z workshopu. Účastníci akce měli možnost vybrat si každý tři své nejlepší snímky a ty poslat do soutěže. Ceny pro výherce věnoval partner akce Centrum FotoŠkoda.
IMG_94571. cena, sova pálená, autor Petr Antoš. Získává poukaz na fotopráce v Centru FotoŠkoda v hodnotě 600,-Kč
Celý příspěvek...

Přednáška v ZOO Plzeň

Přednáška_R. Stach_22.1.2015_
Ve čtvrtek 22. ledna 2015 jsem na statku Lüftnerka v ZOO Plzeň promítal fotografie a povídal o svých cestách za zvířaty i krajinou do Yellowstone a Grand Teton N.P.
Byla tam velmi příjemná atmosféra a děkuji touto cestou všem, kteří se přišli podívat.

Fotografické kurzy v zahraničí

1487-7486
Spolupracuji s cestovními kancelářemi a agenturami. Máte tak možnost navštívit nejrůznější místa naší planety a přitom se zdokonalovat ve fotografování zvířat i krajin. Na těchto cestách Vás zavedu na místa kde budete mít možnost sledovat i fotografovat zvířata ve svém přirozeném prostředí, společně budeme fotografovat úžasné krajiny a zároveň Vám budu předávat své dlouholeté zkušenosti s fotografováním.
Další info ZDE.

FOTO WORKSHOP: Jelení říje v Dánsku 2014

Je vypsaný třetí fotografický workshop na fotografování velikých jelenů v Dánsku.
Na tuto akci, která se bude konat v od 14. do 19. září 2014 zbývá ještě několik volných míst!.
Bližší info ZDE.

Záběry z prvního dánského fotografického workshopu pořádaného ve spolupráci s CK African Way a FotoŠkoda.
Výstava fotografií

V průběhu letošního roku máte možnost shlédnout některé moje fotografie v pražské restauraci A Plus na Florenci. Výstava je prodejní a potrvá do konce letošního roku.

Fotografický workshop v Dánsku


Další fotografický workshop s CK AwaY je úspěšně za námi. Nakonec se vyvedlo i počasí a jeleni v oboře nezklamali. Měli jsme možnost pět dní pozorovat i fotografovat jelení říji, ale také daňky a jeleny sika. Všichni účastníci si odvezli spoustu skvělých fotek i zážitků.
Tady je k nahlédnutí pár snímků, ostatní se mi snad podaří v co nejkratší době dostat do fotobanky.
Celý příspěvek...

Fotografický workshop v Židlově


Další fotografický workshop s Centrem FotoŠkoda se zaměřením na fotografování zvěře v oboře Židlov proběhl o tomto víkendu. Tentokrát jsme byli ubytováni v krásném srubu VLS Mimoň přímo v oboře.
Celý příspěvek...

Foto Safari Island 2013


Další fotografická cesta je úspěšně za námi. Papuchalci krmili svá mláďata a islandská krajina opět nezklamala. V průběhu následujícího týdne začnu dávat nové snímky z této cesty sem, do Fotobanky. A nafotili jsme toho opravdu hodně.

Proběhl další fotografický workshop


Další fotografický workshop ve spolupráci s Centrem FotoŠkoda proběhl v Lukách nad Jihlavou ve dnech 21. - 23. června. Fotografovali jsme orla mořského, bělohlavého, výra sibiřského, virginského, sovu pálenou, sýčka obecného, káně harisovo, raroha velkého a lišku obecnou. Počasí nám přálo a dravci Edy Školouda fungovali jako vždy skvěle.

Foto Safari Zimní Yellowstone N.P. 2014

Vidloroh americký v Yellowstone N.P.
Do amerického národního parku Yellowstone jsme se až dosud vydávali v období podzimní říje jelenů wapiti. Nově jsme pro Vás připravili fotografickou výpravu, která Vás zavede do Yellowstonu ukrytého pod sněhem a ledem a zahaleného do oblaků páry, která v mrazu stoupá z horkých pramenů. Naším hlavním cílem budou vlci z údolí Lamar, kteří právě v tomto období prožívají své námluvy. Snowmobily se vydáme i do jinak v zimě uzavřených částí parku, kde navštívíme proslulý gejzír Old Faithfull a zamrzlý vodopád v Grand Canyonu. Podrobnosti o akci naleznete ZDE.
 

Foto Safari Srí Lanka 2013


Model: Canon EOS-1D X, Lens Model: EF400mm f/2.8L IS II USM +2x III, Focal Length: 800,0 mm, Exposure Time: 1/320 s, FNumber: f/5,6, ISO Speed Ratings: 3200, Exposure Bias Value: ±0 EV, Exposure Program: Aperture priority, Exposure Mode: Auto exposure, White Balance: Manual white balance

Foto Safari je úspěšně za námi a teď mě čeká zpracování výsledků fotografování a zařazení nových snímků do fotobanky. Snad mi to nebude trvat moc dlouho, ale vzhledem k tomu kolik jsme toho na Srí Lance v Yala N.P. a Bundala N.P nafotili, chvíli to rozhodně zabere. Zatím tedy alespoň malá ochutnávka:

Celý příspěvek...