Video

Jeleni a tetřívek

Třetí dubnový týden přinesl zvrat ve vývoji počasí. Paroží shazují už i špičáci, ale na horách opět napadl sníh. Na paseku, kde se pásli jeleni, přiletěl i tetřívek. Nasypal na jelena sníh z větví a zase se vrátil na zem. Asi má smysl pro humor :-D
16. - 20. duben 2024

Nové místo pro fotopast

Nové místo, nové šance! Po prvním týdnu umístění fotopasti na nově vybraném místě, se zdá, že tam bude rušno. Zatím jeden zajíc, jeleni a kuna lesní. Věřím, že až znovu sleze sníh, který tento týden napadl a dozraje borůvčí, bude na co koukat.
16. - 20. duben 2024

Datlík tříprstý

Všechno je jednou poprvé! Dneska jsem při kontrole fotopastí poprvé viděl datlíka tříprstého. Sice nebylo světlo, ale mám z něj velkou radost!

AKTUALIZOVÁNO!

3486--2
OM System OM-1 Mark II, M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, ohnisko 400 mm, čas 1/160 s, clona 4,5, ISO 4000

Celý příspěvek...

ON-line povídání s Tomášem Viktorou

Chcete vědět co si myslím o nové vlajkové lodi OM-1 Mark II a novém telezoom objektivu 150-600mm? Rádi byste se mě na něco zeptali?

on-line

Tak si nás nalaďte již 15. února v 19:00 hodin večer na kanále YouTube.

Jelení troubení

Krátký sestřih jeleního troubení z letošní říje, jak ho zachytily moje fotopasti.

Osmnácterák v červnu a září

Na tomto videu z fotopastí, je vidět vývoj paroží i změna postavy jelena za tři měsíce.

Dvanácterák

Dalším jelenem, který se mi objevuje před fotopastmi je tento dvanácterák. Zajímavé je u posledního záběru, že po příchodu do kaliště zůstal stát vedle sluky lesní, která se do poslední chvíle nechtěla prozradit.

Čtrnácterák v kališti

Při každé kontrole fotopastí s napětím čekám, co zajímavého se před kamerou událo. Mám už hodně hodin záznamů, ale tady bych se s vámi rád podělil o výběr z nahrávek jednoho dobrého čtrnácteráka, který mi udělal radost.

Fotopast Browning

Vidličkář

Tohoto jelena mi zachytila fotopast 13. srpna a teď jsem měl možnost se s ním setkat na říjišti, vzdáleném několik kilometrů. Sice mi nezatroubil, ale i tak to byl parádní zážitek! Snad ho ještě uvidím.
Vidličkář mu říkám proto, že má na pravé lodyze tři vidličky za sebou.

Fotopast Browning

3428-1000027_DxO
OM-1, M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, ohnisko 500 mm, čas 1/1000 s, clona 5,6, ISO 500Celý příspěvek...

Povídání o deseti fotkách

Včera jsme si s Tomášem Viktorou On-Line povídali o mých deseti fotkách, ke kterým se váže nějaký zajímavý příběh. Pokud máte zájem, můžete se podívat na záznam.

Radost z bahenní koupele

Jeleni se bez kaliště neobejdou. Fotopast umístěná v blízkosti jednoho z nich ukazuje, jak si jelen takovou bahenní koupel dokáže vychutnat.


Krušné hory, 17. srpna 2023, 18.40 hodin.

Jelení vytloukání

Někteří jeleni už mají vytlučeno, ostatní to teprve čeká. Nicméně říje se blíží a s ní i vrchol fotografického roku. Už teď se těším.

Krmení datlů

Malí datli jsou těsně před opuštěním dutiny. Intervaly krmení se výrazně protáhly. Dospělí je teď nechají trochu víc vyhládnout a pak je začnou lákat ven.


OM-1, M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO,
ohnisko 400 a 500 mm, dálkové ovládání

Atmosféra jelení říje

Jelení říje je u konce a podzim začíná vybarvovat listí na stromech. Škoda, že už jsem neměl nový objektiv, který má vyjít až koncem roku. S lepší světelností by bylo víc fotek, ale i tak jsem si říji užil. Když už jsme nemohli odletět do Yellowstone, věnoval jsem se o to víc našim jelenům. Pokud máte chuť poslechnout si atmosféru jelení říje a podívat se na pár letošních fotek, klikněte na obrázek.

Snímek obrazovky 2020-10-11 v 10.42.23

Uchem jehly

S evangelickým farářem Pavlem Klineckým jsme si povídali o fotografování přírody a zvířat. Pořad vysílala ČT2 v neděli 15.4. ve 12.40 hodin.

uchemjehly
Video si můžete pustit ZDE.

Fotolovy na Nově

Včera se v magazínu Víkend na Nově vysílala reportáž Adély Klingohrové o tom, jak fotím zvířata. Pokud máte zájem, můžete se na reportáž podívat i zde - po kliknutí na obrázek.
vikend

Český rozhlas Radiožurnál

Ve středu 9. 8. jsem byl hostem v pořadu Lucie Výborné na Radiožurnálu. Záznam našeho povídání si můžete poslechnout zde. Pro nezasvěcené: zmiňovaná bezzrcadlovka = Olympus :-)
PS: Lucie Výborná je skvělá moderátorka a dalo by se s ní (nejen) o focení povídat hodně dlouho.

Rozhovor s Honzou Březinou

rozhovor
na téma mého přechodu z FF Canon zrcadlovek na Olympus si můžete pustit ZDE.